Opis

Studia medyczne to wspaniała okazja na odkrywanie siebie, swoich zainteresowań, mocnych i słabych stron. Masz dużo czasu, żeby wymyślić, kim chcesz zostać, jaką specjalizację wybrać i jak odnaleźć się w systemie ochrony zdrowia. Kurs Medycyna krok po kroku jest po to, by Ci w tym pomóc. 

Przygotowaliśmy 5 modułów, dzięki którym poznasz przebieg studiów od podszewki i dowiesz się, jak wygląda późniejsza praca w zawodzie. Materiały szykowali lekarze i studenci medycyny, więc gwarantujemy Ci wiedzę z pierwszej ręki! 

Jeśli dotychczas ochrona zdrowia i proces kształcenia lekarzy były dla Ciebie jedną wielką niewiadomą, to tu znajdziesz wszystkie odpowiedzi!

Co na Ciebie czeka?

  • Gdzie studiować medycynę w Polsce?

Tutaj znajdziesz opisy wszystkich uczelni medycznych w Polsce (zarówno publicznych, jak i prywatnych). Dowiesz się, co oferuje miasto, w którym znajdują się konkretne uczelnie, gdzie odbywają się zajęcia i jak znaleźć mieszkanie w idealnej lokalizacji. 

  • Przebieg studiów na kierunku lekarskim.

Jak zorganizowane są zajęcia, czego spodziewać się od konkretnych przedmiotów i kiedy po raz pierwszy spotkasz pacjenta? 

  • Co należy wiedzieć przed rozpoczęciem studiów?

Kompendium spraw do załatwienia i formalności związanych ze studiowaniem. W tym module dowiesz się m.in.: jakie mieszkanie wybrać, na co zwrócić uwagę przy jego wyborze, czy musisz pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu i wiele więcej. 

  • Nie samymi zajęciami żyje student. 

Z pomocą tego modułu zobaczysz, co możesz robić poza studiowaniem. Poznaj możliwości rozwoju i zobacz, że studia to nie wszystko!

  • 6 lat nauki… i co dalej?

W tym module opisujemy, jak wygląda droga lekarska po studiach - czym jest LEK, jak wygląda staż podyplomowy i szkolenie specjalizacyjne? Dowiesz się z nami!